Developersland

Teknoloji ve Yazılım Blogu

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır

Kendi Chat Botunuzu Oluşturun

Rebot.Me

"Rebot.me" isimli sitemiz sayesinde kendi kişisel chat botunuzu oluşturabilirsiniz. Arkadaşlarınız ve istediğiniz her kişi sizinle kolayca konuşabilir. Daha sonra siz de konuşma kayıtlarından sizin ile yapılmış sohbetleri görebilirsiniz.

Rebot.me adlı sitemize giriyoruz. sol kısımda "Create Your Rebot" tarafına tıklayıp kayıt oluyoruz. Improve Your Rebot kısmında "What is your real name?" sorusuna botunuzun adını, "What is your greeting message?" sorusuna ise karşılama mesajınızı yani bota girildiğinde verilecek mesajı yazıyoruz (merhaba, hoşgeldin, naber gibi ).

View your rebot kısmı sizin botunuzun bulunduğu kısımdır, siz veya bir başkası botunuzla konuşur ise yazdığı her şey "Improve Your Robot" kısmına gönderilir, siz burada çıkan kelime veya cümleleri yanıtlarsınız. Mesela biri "Merhaba" yazdı, bu kelime improve kısmına gider ve siz bu mesaj tekrar geldiğinde ne cevap verileceğini oraya yazar ve "save" tuşuna basarsınız.Bir daha merhaba yazıldığında kişi o yazdığınız mesajı görür.

Your Questions ise kişinin yazdığı şeyler improve kısmında yoksa your questions kısmına yazdığınız şeylerden bir tane rastgele seçerek kişiye geri gönderir. Mesela biri botunuza girdi ve kaç yaşındasın yazdı, ama bu yazı improve kısmında yok, nasılsın yazısı improve kısmına sizin cevaplamanız için gönderilir ve your questions kısmından bir cevap seçilerek karşıya iletilir. Bu kadar basit bir yöntem ile botunuz oluşturabilirsiniz. Şimdi botun sahibine ait özelliklerine gelelim. 

Settings kısmında ise, kayıt olurken yazdığımız username,email adresi ve şifremizi değişebiliriz. Ayrıca e-mail alıp almayacağımızı da "Receive Email" bölümünden belirleyebiliriz. 

Chat Logs bölümünden sizinle yapılmış olan sohbetleri görebilirsiniz. Konuşan kişiler anonim olduğundan burada sadece onların ip bilgisini görme şansınız vardır. 

Add To Your Site"bölümünde ise sitenize Script kodu olarak ekliyebileceğiniz bir kod bulunur ve bu kod sayesinde botunuzu sitenize rahatlıkla ekleyebilirsiniz. Chat botunuzu sitenize eklediğinizde bot sitenizin sağ alt kısmında açılır pencere şeklinde görünecektir.

Diğer botları incelemek için All Rebots kısmına bakabilirsiniz. Rebot'unuzun resmini değiştirmek için üye olduğunuz e-mail adresiyle buraya: Gravatar üye olup My Gravatars'a resim yüklemeniz gerekmektedir.

Burada anlatılanları daha iyi anlamak için aşağıda hazırladığımız videoyu izlemenizi tavsiye ediyoruz. Botunuz ile yapılmış ilginç sohbetleri burada yorum olarak paylaşabilirsiniz :)

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile