Developersland

Teknoloji ve Yazılım Blogu

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır

Facbook Sayfalarınızı FBML tab maker ile özelleştirin

Facebook FBML Tab Maker

Bu uygulama kullanırak Facebook sayfanızın daha özel görünüme sahip olmasını sağlayabilir, sayfanız ilk açıldığında kullanıcıya iletmek istediğiniz ana mesajı yarattığınız tab vasıtasıyla iletebilirsiniz. Bunun için öncelikle uygulamayı sayfanıza kurmanız ve daha sonra istediğiniz gibi tasarlamanız gerekmektedir. Bir facebook sayfasına FBML Tab eklemek için izlenmesi gereken adımlar aşağıda sıralanmıştır.

fbml tab maker

1)    Öncelikle arama kutusuna uygulamanın ismini yazarak uygulamaya sayfasına giriyoruz.
2)    Daha sonra add to my page diyerek uygulamayı ekleyeceğimiz sayfayı seçiyoruz.
3)    Bu uygulama sayesinde sayfamıza html kodları yardımıyla TAB ekleyebiliyoruz.
4)    Kendi sayfamızda iken Edit İnfo dediğimiz zaman sayfamızla ilgili bilgileri düzenleyebileceğimiz sayfaya ulaşıyoruz burada Apps kısmına giriyerek uygulamalarımızı görebiliriz.
5)    Burada Static FBML Builder, FBML Tab Maker, FBML Tab Maker 2 şeklinde application’ların sıralandığını göreceğiiz Birincisi esas uygulamamızla, diğerleri ise daha önce oluşturduğumuz tablarla ilgilidir.
6)    Go to app dediğimiz zaman hangi sayfaya tab eklemek istediğimizi seçiyoruz daha sonra tab için gerekli kodları yazıyoruz.Daha önce eklediğimiz sayfaları da yine buradan ayarlayabiliyoruz.
7)    Facebook üzerinde bulunan resimleri eklemek mümkün değil ancak başka bir kaynaktan resim ekleyebiliriz. Sanırım erişim izinlerinden dolayı facebook üzerinde bulunan resim görüntülenemedi.
8)    Sayfamızdayken edit info’ya tıklayarak Manage Permissions kısmından bizim tasarladığımız tab default landing page seçilebilir .


 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile