Developersland

Teknoloji ve Yazılım Blogu

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır

Twitter

twitterTwitter 2006 yılında Jack Dorsey tarafından kuruldu . Sitenin merkezi San Francisco, California'dır. Yöneticisi Jack Dorsey, genel müdürü Evan Williams ve tasarım yöneticisi de Biz Stone olan sitede 74 işci çalışmaktadır. Twitter kendilerine tweet adı veren bir sosyal ağ sitesidir.23 Ağustos 2011 yılına kadar 140 karakterlik metinler yazma imkanı veren Twitter'ın bu özelliği tarihe karıştı . Abone olma şartı aranmadan herkesin ücretsiz yükleyip kullanabileceği Turkcell Superonline FiberTweet  “Kaybedecek Zaman Yok” diyen kullanıcıların fikirlerini bölmeden, tek bir tweet üzerinden paylaşabilmesini sağlıyor. 2008'deki ABD seçimlerinde özellikle Barack Obama tarafından sıklıkla kullanılan Twitter'dan Türkiye'deki son yerel seçimlerde de yararlanılmıştır. Ayrıca Twitter, sosyal medyanın en popüler araçlarından biri olarak gösterilmektedir.


Twitter Araçları

Twtpoll: anketler ve oylamalar için kullanabileceğiniz basit bir Twitter uygulamasıdır. Sorunuzu ekleyin, ardından anketinizi Twitter, Facebook ya da elektronik postanız aracılığı ile paylaşın.

Mr. Tweet: ağınıza ve tweetlerinize bakarak anlamlı ilişkiler oluşturabilir.

TwitterFriends: Twitter kişilerinizdeki gizli ağı bulmanıza yardımcı olacak bir uygulamadır.

Twitter Grader: profilinizin gücünü ölçen bir araç.

Tweetree: Twitter akışınızı bir ağaca yerleştiriyor ve bu sayede sizin tweetlerinize yanıt veren kişileri bir kontekst içerisinde görebiliyorsunuz. Uygulama ayrıca twitpic fotoğrafları, YouTube videoları gibi harici içerikleri de alarak otomatik olarak tweet’in içine gömebiliyor.

Twitterless: sizi kimlerin takip etmeyi bıraktığını öğrenebilmenizi ve sizi takip edenleri bir grafiğe dökerek popülaritenizi kontrol edebilmenizi sağlıyor.

Phweet:Twitter arkadaşlarınız ve diğer sosyal ağlardaki diğer tanıdıklarınız ile konferans görüşmeleri düzenleyebilmenizi sağlıyor.

HappyTweets: Twitter kullanıcılarının tweetlerini analiz ederek onların ne kadar pozitif, ne kadar mutlu olduklarını gösteren bir uygulama. Tanıdığınız bir kişinin Twitter kullanıcı adını girerek onun ne kadar mutlu olduğunu görebilirsiniz.

Tweetradar:  bir tweetin ne kadar kez yeniden tweetlendiğini gösterir.

TweetCube: Twitter üzerinden dosya paylaşabilmenizi sağlıyor. Görsellerinizi, videolarınızı, müziklerinizi ve çok daha fazlasını sadece birkaç fare tıklaması ile ekleyebilir ve arkadaşlarınıza doğrudan Twitter üzerinden gönderebilirsiniz. Servise gönderebileceğiniz en yüksek dosya boyutu dosya başına 10MB'dır.

EasyTweets: bir çevrimiçi pazarlama aracı olup mikro bloglamanın gücünü kullanarak kurumunuzun gelişimine ve tanıtımına katkıda bulunmayı amaçlıyor. Birden fazla Twitter hesabı üzerinde Tweetler gönderebilir ve hesaplar arasında hızlıca geçiş yapabilirsiniz.

TweetStats: Twitter istatistiklerinizi grafiğe dökerek, saat başına, ay başına ya da belirli bir zaman aralığı içerisinde kaç adet Tweet gönderdiğinizi gösterebilen bir uygulamadır .

Twitter Mail: Gizli TwitterMail hesabınıza e-mail gönderebilirsiniz. Gönderilen mesaj, Twitter profilinizde yer alacaktır. Eğer bir arkadaşınız size Twitter üzerinden bir mesaj gönderirse, mesajı elektronik posta ile alırsınız .

HelloTxt: sayesinde durum mesajınızı güncelleyebilir ya da popüler mikro bloglama ve sosyal ağ sitelerindeki arkadaşlarınızın durum mesajlarını görebilirsiniz.

TweetWrappr: Tweetlerinizi hediye paketi ile arkadaşlarınıza ve ailenize gönderebilmenizi sağlayan bir uygulamadır.

Twitturly: Twitter kullanıcılarının hangi web adreslerinden bahsettiğini takip edebilmenizi sağlayan bir uygulama. Twitturly üzerinde insanlar URLleri oylarlar. Daha fazla olan bir URL daha üst sırada yer alır. Eğer yeteri kadar oy alırsa, o zaman ana sayfada yer alır ve ana sayfada belirdikten sonra da oy almaya devam ettikçe üst sıralara çıkar.

SecretTweet: Twitter kullanıcılarının sırlarını paylaşabilecekleri bir platform.

Twuffer: Titter kullanıcıları ileriye yönelik Tweetler hazırlayabilir ve onların gönderilme tarihlerini belirleyebilir. Uygulama üzerinden ayrıca saatlik, günlük aylık duyurular da gönderebilirsiniz

TwitterCounter: Blogcular ve Sosyağ Ağcılar için bir araç olan TwitterCounter, kullanıcının Twitter üzerinde kaç kişi tarafından takip edildiğini görüntüleyen bir uygulamadır.

Twits Near Me: dünya üzerinde bulunduğunuz konum civarındaki Tweetleri görüntülemeye yarar.

Twitbin: bir Firefox eklentisi olan Twitbin ile Twitter’ı doğrudan tarayıcınız üzerinden takip edebilirsiniz. Mesajlar gönderebilir, mesaj alabilir, dosyalar paylaşabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Commuter Feed: ücretsiz bir servis olan Commuter Feed ile son trafik durumu hakkında bilgi alabilirsiniz

Twittervision: Twitter’a gönderilen mesajların gerçek zamanlı coğrafı görselleştirmesi. Uygulamada yer alabilmeniz için konum bilginizin ve kullanıcı hesabınızda bir görselin yer alması gerekiyor.

Twessenger: Windows Live Messenger için bir Twitter eklentisidir. Bu eklenti sayesinde messenger üzerindeki kişisel iletinizi düzenli olarak Twitter’e aktarabilirsiniz.

Twitstay: hesabınıza sadece 10 saniyelik sesli mesajlar gönderebilmenizi sağlar .

Tweetbookz: size twitter hesabınızda yazdıklarınızdan çok şık bir kitap yapıyor.

Twitter En Çok Takip Edilen 7 Kişi  

twitter en cok takıp edılen 7 kısı

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile